Uudised

Rebasehüpe 2021

Rebasehüpe on EAÜSi traditsiooniline sügisene üritustesari, mis on suunatud põhiliselt uutele arstitudengitele, kuid toredatest üritustest ootame osa võtma kõiki tudengeid. Üritusi korraldavad Seltsi töögrupid, juhatus ja paljud Seltsi liikmed.

Kahe nädala jooksul toimub üle kümne erineva ürituse, mille temaatika varieerub seinast seina vastavalt töögrupile. Kõikide ürituste kirjeldused on leitavad meie Facebooki lehelt ja otsides Facebookis üritusi algusega “Rebasehüpe 2021: ….” Pane kindlasti ka üritustele going, siis oskame sind seal oodata.

Rebasehüppe ajakava on sel aastal järgmine:

13. September kell 18:00 – EAÜS101. Biomeedikumi suur auditoorium 1006. 

EAÜS101-l antakse põhjalik ülevaade Seltsi toimimisest. Räägitakse, kes me oleme, mida me teeme, miks me neid asju teeme, mis on meie põhimõtted ja palju muud. Selle ürituse jooksul saate loodetavasti näha, miks üle neljasaja tudengi soovivad meiega koos Seltsis olla.
 

14. September kell 16:00 – Orgasmilabor. Schmidti keskus.

Orgasmilabor on üks Seltsi põnevamaid koolitusi, mis on tavaliselt suunatud noorematele täiskasvanutele. Seal räägitakse naudingust ja kõigest sellega seonduvast ilma häbi ja piinlikustundeta. Orgasmilabor on üritus, mis kindlasti avardab tudengite maailmapilti, kuid sellest enamgi on garanteeritud üks lõbus õhtu.

 

15. September kell 9:00-14:00 – Rebaselaat. Biomeedikumi fuajee.

Rebaselaat toimub päeva vältel Biomeedikumi fuajees ning rääkima saab tulla kõikide töögruppide esindajatega. Seal räägivad kogenumad Seltsikad, mida nende töögrupp teeb ja räägitakse ka tulevastest üritustest töögrupis. Ühe loengutevahelise pooltunniga on soovi korral võimalik tutvuda kõigi töögruppidega ning leida palju-palju uusi tutvusi. 
 

15. September kell 18:00 – Speed-dating. Maarjamõisa mõisahoone, N. Lunini 12. 

Speed-dating on lõbus üritus, mis toimub meie enda väikeses mõisahoones Kliinikumi ja Biomeedikumi vahelisel rohealal. Nagu nimigi ütleb, saab mõne minuti jooksul rääkida ühe inimesega ning siis liikuda juba järgmise juurde. Garanteeritud on uued tutvused, põnevad vestlusteemad ja ehk ka uued parimad sõbrad. Loodetavasti jääb palju põletavaid küsimusi õhku rippuma, et neid siis pärast üritust veelgi pikemalt arutada. 


16. September kell 19:00 –
Välisvahetust tutvustav õhtu. Schmidti keskus 0093.

Vaieldamatult üks kõige erilisemaid õhtuid on välisvahetuse tutvustamine. Kindlasti on palju tudengeid, kes oleksid ehk gümnaasiumi ajal tahtnud minna vahetusaastaks välismaale, kuid see jäi ühel või teisel põhjusel ära. Ning need, kes käisid, kinnitavad, et see oli suurepärane kogemus. Sellest, aga viiduna hoopis uuele tasemele meditsiinimaailmas, räägivadki välisvahetuse koordinaatorid. 
 

18. September kell 11:00 – Maailmakoristusmatk. Vana Anatoomikumi esine. 

Mida aastad edasi, seda olulisem on (või vähemalt peaks olema) meie jaoks keskkond. Ka Selts soovib anda oma panuse puhtama keskkonna poole, mistõttu on võimalik võtta kampa oma tuttavad ja sõbrad ning minna maailma koristama. Iga väike panus loeb ning boonusena saad tehtud väikese trenni ja leiad uusi tutvusi. 
 

19. September kell 18:00 – Enesekaitsekoolitus. Tartu Mart Reiniku kooli võimla. 

Ilmselt teavad kõik lauset “parim kaitse on rünnak”. Rahu ja inimõiguste töögrupp arvab, et enesekaitse on isegi rohkem väärt, kui ründama asumine. Selleks, et maailm veidi turvalisem oleks, on hea, kui oskad ennast võõrjõu eest kaitsta. Pühapäeva õhtul saame üheskoos teha veidi trenni ja mis veel tähtsam – leida uusi sõpru.


20. September kell 18:00 –
Töögruppe tutvustav õhtu. Schmidti keskus.

Töögruppe tutvustav õhtu toimub eelregistreerimisega! Kohale tulevad kõikide töögruppide esindajad ning ühe õhtu jooksul saad täpsemalt teada kuni nelja töögrupi hingeelu kohta. Ilmselt kutsutakse sind ka mitmetele koosolekutele, üritustele ja uutele seiklustele. 
 

21. September kell 18:00 – Triaažikoolitus. Schmidti keskus 0088/0089.

Kujuta ette järgmist pilti: oled suvel tööl EMO-s, kui korraga tuuakse sisse neli erinevat patsienti, üks näiliselt raskemas olukorras kui teine. Mida lähemalt asja uurid, seda rohkem saad aru, et esmamulje on petlik ning varsti ei saagi enam aru, keda esimesena ravima hakata. Siin tuleb appi triaažikoolitus! Lõbusas õhkkonnas õpime koos triaažikäsitluse põhimõtteid ja katsetame neid enda peal ka läbi. 
 

22. September kell 18:30 – Orienteerumine. Biomeedikumi esine.

Kui pikast koolipäevast ja põhiliselt istumisest juba väsimus peal on, siis tule raputa see maha ühe põneva orienteerumisüritusega. Saad ühekorraga kirja nii korraliku trenni kui ka põnevad elamused. Tule võta oma sõbrad kaasa ning puhka pea välja ühe vahva üritusega, sest nagu öeldakse: “terves kehas, terve vaim”.
 

23. September kell 18:00 – Sügispiknik. Maarjamõisa mõisahoone väliala.

Rebasehüppe kahenädalase üritusteseeria võtab kokku traditsiooniline Sügispiknik. See on tore üritus, kus saab palju süüa-juua, näha teadusteatreid, tantsida hea muusika järgi, mängida põnevaid mänge ja osaleda võistlustel. Õhtu lõpu jaoks tasub kaasa võtta ka ujumisriided. Mõnus õhtu ja uued sõbrad on kindlustatud.


Kõikide ürituste raames palume olla valmis tõendama nakkusohutust või kandma maski, vastavalt korraldatava ürituse asukohale ja tingimustele. Jooksva info nakkusohutuse kohta leiad ürituste Facebooki evendi juurest. Kõik Rebasehüppe üritused on tasuta. 

Ootame teid kõiki üritustel osalema, sest need saavad kindlasti ülivahvad olema!

Autovabaduse puiestee

Juulis ja augustis toimus Tartus mitmendat aastat Autovabaduse puiestee, millest võttis taaskord osa ka Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts! EAÜSi esindas lausa neli töögruppi, kes olid enda tegevustega väljas kõigil nädalatel, kaks päeva nädalas.

Seksuaaltervise töögrupp viis läbi töötuba, milles käsitleti tervislikke suhteid ning ohumärke. Töötoa eesmärgiks oli tõsta osalejate teadlikkust kohtingu- ja lähisuhtevägivallast ning saata selge sõnum, et vaimne ega füüsiline vägivald ei ole suhetes aktsepteeritavad. Lisaks oli eesmärk normaliseerida abi küsimist.

Keskkonnatervise töögrupp viis läbi keskkonnasõbraliku toitumise töötube, kus anti külastajatele infot erinevate toiduainete keskkonnamõju ning toitainete sisalduse kohta, et tõsta inimeste teadlikkust ja aidata neil teha keskkonnasõbralikumaid ja tervislikumaid valikuid.

Rahvatervise töögrupp pakkus linnarahvale võimalust mõõta oma kolesteroolitaset ning pere väiksematele liikmetele kaisukaruhaigla teenust. Kaisukaruhaigla raames räägiti lastega arsti juures käimisest, sellega seotud hirmudest ning rõõmudest.

Rahu ja inimõiguste töögrupp osales Autovabaduse puiesteel koos Abi- ja Teraapiakoerte Ühinguga, kus prooviti tuua esile mõtet, et on okei rääkida oma murest. Oma eesmärgini prooviti jõuda kaasates Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingut. Töögrupp usub, et koerad peaksid olema toetava lülina selles protsessis, kes toovad rõõmu lastele ning loovad turvalise keskkonna. Töötubadena oli  töögrupil neli erinevat interaktiivset tegevust: õuemängud koertega, lugemismängud, koeramänguasja töötuba ja muinasjutu töötuba.

Eesti Arstide Liidu aiapidu

Eesti Arstide Liit tähistas 21. augustil enda 100. sünnipäeva, Eesti Nooremarstide Ühenduse 30. ja Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi 30. sünnipäeva aiapeoga arstide liidu maja hoovis.

Seltsikad olid aktiivselt abis üritusel korraldamisel. Eriti suureks abiks oli Seltsi oma juhatuse assistent Berit Mägi, kes aitas ürituse korraldamisel algusest peale. Lisaks olid tublid Seltsikad ka Pauline Rummel, Feridee Sevostjanov ja Margus Lomp, kes samuti peo toimumisele väga palju kaasa aitasid. Väravas aitasid nakkusohutust tagada ning ka pilte üritusest tegid meie oma Seltsikad.

Muusikaliste etteastetega olid laval arstid ise: dr Kristiina Kurg, ansambel Inerts, dr Merle Bunescu ja AQT PU:K. Tulevastele kolleegidele esinesid arstitudengid Mattias Kuppart ja Hanna Maarja Kangur folgihõngulise duoga. Õhtut juhtis Rasmus Kull ning interaktiivse Eesti Arstide Liidu ajaloo teemalise mälumängu viis läbi Gaute Kivistik. Peolt ei puudunud ka meeskondlik võistlus – teadusteater KVARK pani pidulised proovile (paber)raketiteaduses.

Aiapidu oli hea võimalus arstidele ja arstitudengitele korraks aeg maha võtta ja nautida auga välja teenitud meelelahutuslikku õhtut, maitsta head-paremat ning nõrkemiseni tantsida.  Ajalooline juubelipidu jäädvustati nii piltide kui videona.